Jak nie kupić podróbki Prady?

Kilka dni temu znajoma poprosiła mnie o poradę w sprawie torebki marki Prada. Znalazła torebkę w dobrym sklepie z ubraniami i dodatkami vintage, nie była jednak pewna jej autentyczności. Po naszych konsultacjach okazało się, że torebka jest niestety podróbką, ale to wydarzenie zainspirowało mnie do napisania o tym jak odróżnić autentyk Prady od podróbki.

1. Karty autentyczności 
Oryginalna torebka Prada powinna posiadać dwie karty autentyczności. Pierwsza z nich jest plastikowa i przypomina kartę kredytową z wytłoczoną nazwą modelu torebki, kolorem i numerem. Powinna być w małej kopercie z logo Prada. Druga jest papierowa (nie laminowana), a informacje umieszczone na niej zgadzają się z tymi na karcie plastikowej.
2. Sposób wykończenia
 Należy zwrócić uwagę na jakość skóry i wykończenia oraz na ciężar torebki (skórzane Prady są dość ciężkie). Torebki Prady są wykańczane z największą dbałością o szczegół (torebki są robione ręcznie). Zarówno na zewnątrz, jak i w środku nie powinny wystawać nitki, skóra powinna być pozbawiona skaz i pęknięć. Wszystkie metalowe wykończenia powinny być w tym samym kolorze (sprawdźmy czy nie odchodzi z nich farba, czy się nie łuszczy), dostosowane kolorystycznie do koloru całej torebki (np. srebrne lub złote).
3. Podszewka
Torebki te są w środku wykończone podszewką, której materiał jest bardzo dobrej jakości. Nawet nie mając wiedzy na temat materiałów będziecie w stanie rozpoznać jego właściwą jakość, charakterystyczną dla podszewek Prady. Materiał jest miły w dotyku, nie strzępi się, ani nie marszczy w miejscu wszycia, jego jakość przywodzi na myśl raczej apaszkę, a nie podszewkę ukrytą we wnętrzu torebki. Kolor podszewki powinien być dostosowany do koloru jej zewnętrznej części. Podszewka znajduje się nie tylko w głównej części wnętrza, ale także są nią wyściełane wszystkie, nawet najmniejsze, kieszonki.
4. Logo
Logo Prada powinno znajdować się na metalowej płytce na zewnątrz i wewnątrz torebki (w torebkach płóciennych logo może być metalowe lub nadrukowane). Charakterystyczną cechą prawdziwego logo jest litera "R", której nóżka jest lekko wykręcona, a nie prosta. Wewnętrzne logo powinno być dostosowane do koloru podszewki.
5. Sposób zapakowania
Torebka Prada sprzedawana jest wraz z workiem przeciwkurzowym. Jest on w kolorze białym z nadrukowanym logo Prada. Worek służy do przechowywania torebki i jak sama nazwa wskazuje chroni przed kurzem. Torebka nie jest zafoliowana, nie posiada foliowego worka, ani nie ma zafoliowanych rączek i pasków.
6. Cena
Cena autentycznej, skórzanej torebki Prada to ponad 1000 euro. Ceny i modele można obejrzeć na oficjalnej stronie marki www.prada.com Można tam sprawdzić także listę autoryzowanych salonów na całym świecie, gdzie możemy kupić oryginalną torebkę. Oczywiście okazje się zdarzają, ale nie ma co się łudzić, że torebka za 200zł jest oryginalną Pradą. Jeśli chcemy zaoszczędzić na zakupie, polecam zakup używanego egzemplarzu ale tylko w sklepach, które sprawdzają autentyczność dodatków vintage, które mają w swojej ofercie. Takim sklepem jest np. vintagedesignerclothing.com

Pamiętajcie, że każda, nawet najlepsza, podróbka jest warta 0 zł. Nie  posiadam torebki Prada bo to dla mnie zbyt duży wydatek. Nie posiadam też tańszej podróbki, choć bywają one naprawdę świetnej jakości. Wolę torebkę, na którą mnie stać, ale autentyczną. Moją ulubioną jest Liu Jo, którą Roberto podarował mi kilka lat temu. Ma klasyczny kształt i niezobowiązujące kolory. Pasuje do wszystkich rzeczy, które mam w szafie i sprawdza się już od kilku sezonów. Możecie ją zobaczyć tu. Lubię też torebki vintage, bo są bardzo oryginalne i mają dla mnie wartość sentymentalną, której nie da się kupić.3 komentarze:

 1. zgadzam się, z podróbkami powinno się walczyć - moim zdaniem powinno się mocno zaostrzyć kary dla osób sprzedających takie rzeczy, ale także dla kupujących - wiele osób kupuje podrabiane torebki i buty na targach, od przypadkowych sprzedawców. nie zależy im na potwierdzeniu autentyczności, tylko na wyglądzie. ostatnio na takim targu widziałam "oryginalną" torebkę Marca Jacobsa za 200zł...

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam

  Czy uważa Pani że ta torebka jest oryginalna czy raczej nie? http://allegro.pl/show_item.php?item=2826784912&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam czy gdybym podeslala ci zdjecia moglabys mi pomc? Zaplace ci nawet za rady. Mam na oku piekna torebke ale waham sie od marca...

  OdpowiedzUsuń

 

Facebook

EMAIL ME - NAPISZ DO MNIE

Click to email me

Disclaimer

Feel free to use my images as long as there’s a clear link to this website, for publications please contact me beforehand.